Zadbaj o zdrowie swoje i swojej rodziny!

Znalezienie dobrego serwisu klimatyzacji nie jest łatwe.
Firmy oferują podstawowy, nie komplety zakres czynności serwisowych.

Podstawowy serwis klimatyzacji składa się z czterech czynności.

- opróżnienia układu z czynnika
- oczyszczenia układu z wody
- sprawdzenia szczelności układu
- napełnienia zgodnie z wytycznymi producenta

Kompleksowy serwis to dodatkowe profesjonalne usługi.

- pomiar efektywności chłodzenia
- kontrola części składowych
- odgrzybianie, dezynfekcja klimatyzacji
- wymiana filtrów przeciwpyłowych

Twoja Klimatyzacja Samochodowa
zasługuje na profesjonalny i doświadczony serwis. A ty zasługujesz na doskonale funkcjonującą klimatyzacje, na komfort i bezpieczeństwo.

Dalba Auto Serwis

citroen renault peugeot

Dalba Serwis

 • 071/796 70 75

 • 600 819 426

 • 602 761 404

 • pn - pt od 8 do 17
  co 2 sob od 8 do 13

 • ul. Robotnicza 40d
  ( Archimedes )
  53-608 Wrocław

Części zamienne / Filtry przeciwpyłowe / Citroen.

Comfort Premium Nowa generacja filtrów z aktywnym węglem dla aut Citroen. Filtr przeciwpyłkowy jest elementem umożliwiającym oczyszczanie powietrza we wnętrzu pojazdu. Pełni on ważną funkcję ponieważ zanieczyszczenie powietrza krążącego we wnętrzu samochodu jest trzy razy większe od zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz. Klimatyzacja samochodowa dzięki zamontowaniu filtra przed układem pobierającym powietrze, pobrane z zewnątrz wdmuchiwane jest do wnętrza pojazdu poprzez filtr przeciwpyłkowy. W ten sposób powietrze przechodzi przez filtr w ostatnim etapie całego procesu filtracji powietrza w samochodzie. Klimatyzacja samochodowa z filtrem przeciwpyłkowym zatrzymuje większość pyłków, kurzu asfaltowego, niektórych cząstek dymu spalonego oleju i popiołu z węglowodorów, jak również niektóre bakterii, oczyszcza powietrze, które dostaje się do wnętrza pojazdu. Uniemożliwia on przedostanie się zawieszonych w powietrzu pyłków i cząstek o średnicy 0,6 mikronów. Dla porównania przekrój włosa wynosi 20 mikronów !

Filtr przeciwpyłkowy uniemożliwia także odkładanie się nalotu na przedniej szybie, który ogranicza widoczność kierowcy. Funkcjonowanie filtra przeciwpyłkowego oznacza prawdziwy komfort dla osób wrażliwych i alergików. Odfiltrowując wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, bakterie i sadze znacznie zmniejsza ryzyko alergii, infekcji czy zwykłego rozdrażnienia z powodu nieprzyjemnego zapachu. Rodzajem filtra przeciwpyłkowego wyższej generacji jest filtr z aktywnym węglem, oczyszcza on powietrze we wnętrzu pojazdu nie tylko w ten sam sposób co zwykły filtr przeciwpyłkowy, ale również wychwytuje dodatkowo z wnętrza pojazdu do 80 % szkodliwych gazów (gazy spalinowe) i nieprzyjemnych zapachów. Należy pamiętać, że użytkowanie auta z większą częstotliwością w środowisku miejskim powoduje znacznie szybsze zużycie się filtra. Ulega on wówczas zapchaniu. Sygnał zużycia który powinien wzbudzić czujność użytkownika to pojawienie się zaparowania szyb samochodowych. Wentylator wówczas musi dostarczać zbyt dużą moc, aby mógł zasysać powietrze zewnętrzne poprzez filtr, wentylacja ulega osłabieniu i nie jest on już w stanie osuszać przedniej szyby. Dlatego, aby uniknąć wszelkiego rodzaju dyskomfortu wywołanego nieprawidłowym działaniem układu klimatyzacji w Twoim samochodzie, filtr przeciwpyłkowy należy wymieniać co 15 000 km lub co roku. Stosując oryginalne części samochodowe - filtry Citroën zapewnisz sobie komfort i bezpieczeństwo. Uchronisz klimatyzacje samochodową swojego auta przed zbyt wczesnym zużyciem. Pamiętaj! Filtr przeciwpyłkowy układu klimatyzacji oczyszcza powietrze, którym oddychasz, chroniąc Cię w ten sposób przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wpływa również na poprawę Twojego samopoczucia podczas uciążliwej jazdy w spalinach i nieprzyjemnych zapachach wielkomiejskiego ścisku i tłoku.

Regeneracja klimatyzacji

Sprawna i efektywnie działająca klimatyzacja samochodowa to mniejsze obciążenie dla silnika podczas jazdy czyli mniejsze zużycie paliwa.

Czyszczenie klimatyzacji

Odgrzybianie i dezynfekcja układów klimatyzacji zapobiega obiegowi zarodników grzybów, bakterii i drobnoustrojów wewnątrz auta. Podstawowy serwis klimatyzacji.

Budowa klimatyzacji

Typowa klimatyzacja samochodowa składa się z kilku podstawowych części do tego Środki, czynniki chłodzące, odtłuszczające, konserwujące.
budowa klimatyzacji samochodowej

Rodzaje klimatyzacji

Liczba stref w samochodzie, wyodrębnionych układów z osobną, niezależną regulacją.
Klimatyzacja jednostrefowa, obejmująca całą kabinę jednym sterownikiem.
Wielostrefowa z wydzielonymi częściami kabiny każda z własnym sterownikiem niezależnie regulowanym.

Filtry przeciwpyłowe

Filtr przeciwpyłkowy oczyszcza powietrze, którym oddychasz, chroniąc Cię w ten sposób przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi podczas uciążliwej jazdy w spalinach i nieprzyjemnych zapachach wielkomiejskiego ścisku i tłoku. Profejsonalny serwis klimatyzacji to orginalne, najwyższej jakości filtry i inne części.

Działanie klimatyzacji

Zasada działania klimatyzacji podobna jest do zasady działania lodówki. Sprężany gaz krążąc w zamkniętym i szczelnym układzie schładza powietrze odbierając ciepło poprzez wymiennik ciepła w kabinie i rozprężany oddaje ciepło na zewnątrz drugim wymiennikiem ciepła .